ФОТО | Уште една холивудска ѕвезда летува на Балкан: Нил Патрик Харис со сопругот ужива во Хрватска

нил патрик харис
Фото: Принтскрин / Instagram

Нил Патрик Харис, попознат како Барни од серијата „Како ја запознав мајка ти“, моментално летува во Хрватска. Актерот и неговиот сопруг Дејвид Буртка беа фотографирани во друштво на претприемачката Санела Дајан Џенкинс и нејзиното момче Ашер Монро.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neil Patrick Harris (@nph)

Нил и Дејвид беа фотографирани за време на прошетка, а подоцна им се придружија и Санела и Ашер. Санела го прослави својот роденден и во Хрватска, а познатиот актер Нил ѝ испрати честитка на „Инстаграм“ и објави фотографија на која таа држи огнени прскалки…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Видео на денот