ФОТО | Убава на мајка: Ќерката на Катарина Ивановска го прослави својот втор роденден

Фото: Принтскрин / Instagram

Нашата позната манекенка, Катарина Ивановска многу малку открива за својот приватен живот, а на социјалните мрежи воглавно објавува фотографии од дамнешни професионални фотосесии, патувања и секојдневни моменти поминати со пријателите и нејзините деца.

Катарина не е многу активна на социјалните мрежи, но вчера нејзиниот инстаграм – профил беше преплавен од прекрасни честитки по повод роденденот на нејзината ќерка.

Фото: Принтскрин / Instagram
Фото: Принтскрин / Instagram

Фотографиите од роденденската прослава на малечката Кира, Ивановска не ги сподели со јавноста, но не замеруваме бидејќи тие се сепак за во семејниот албум.


Малечката убавица со уникатно име, Кира го прослави својот втор роденден, а притоа доби бројни честитки од пријателите на нејзината позната мајка како и од бројни јавни личности.


Катарина е мајка и на Вања, постарото братче на Кира. Вања ја придружува својата мајка и на бројни модни настани, а може и ќе зачекори по стапките на Ивановска.

Видео на денот