ФОТО | Твитер гори: По Канје Вест, Јелена Карлеуша сега „ужива“ со Пит Дејвидсон

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Познатата Ријалити ѕвезда Ким Кардашијан неодамна ја прекина деветмесечната врска со комичарот Пит Дејвидсон. Иако сè уште не е позната точната причина поради која ријалити ѕвездата го напушти Дејвидсон, се шпекулира дека нивната љубов „пукнала“ поради напорниот распоред на Кардашијан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)


Инспириран од тоа што нејзиниот поранешен сопруг ја следеше Јелена Карлеуша на Инстаграм по разводот, еден корисник на социјалната мрежа Твитер го искористи последното раскинување на старлетата и го „поврза“ комичарот со српската пејачка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)


Повеќе од очигледно е дека се работи за монтирана фотографија, но сепак успеа да насмее многумина.

Видео на денот