ФОТО | Традицијата продолжува: Палатата сподели фотографија за 8-миот роденден на принцот Џорџ од Кембриџ

кејт мидлтон вилијам
ФОТО: Instagram

Денес ќе се одбележи 8-миот роденден на принцот Џорџ од Кембриџ.

Како што третиот член на кралското семејство на ред за британскиот престол продолжува да расте, се повеќе и повеќе се гледа дека крушата под круша паѓа. Палатата Кенсингтон објави нова фотографија на насмеаниот млад крал, кој седи на „Land Rover“ и е облечен во лежерна маичка во риги.

Фотографијата била направена во Норфолк, каде што се наоѓа имотот „Сандрингем“ на кралицата Елизабета , а семејството Кембриџ има викендичка, „Анмер Хол“ и произведена од фотографското око на војвотката Кејт.

Според традицијата, кралското семејство објавува нови фотографии за да го одбележат роденденот на членовите секоја година.

„Ѝ донесе среќа на репрезентацијата“: Принцот Џорџ во костум ја пееше химната на натпреварот Англија-Германија

Некои кралски „експерти“ претпоставуваа дека војводата и војвотката нема да го сторат тоа оваа година по сајбер-силеџиството упатено кон принцот поради неговата облека на финалето на Европското првенство во фудбал. Но, се покажа дека тоа не е случајот.

Видео на денот