ФОТО | „Теткински работи“: Андријана Јаневска ужива со внукот во Италија

Фото: Фејсбук/Андријана Јаневска

Македонската пејачка Андријана Јаневска неодамна доби нова животна улога – таа стана тетка. Имено, нејзината сестра Николина Јаневска, која е оперска солистка и живее во Милано, Италија, се породи со синот Александар.

Со цел да ѝ помогне на сестра ѝ, која е тазе мајка, Андријана замина за Италија, каде што веќе поминува квалитетно време со својот внук.

„Теткински работи“, напиша пејачката во описот на фотографијата на која таа го шета внукот во количка.

Исто така, таа симболично му подари и малечок дрес од фудбалскиот клуб Милан на момчето.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот