3.4 C
Скопје

ФОТО: Тамара Тодевска повторно воодушевува со нејзиниот изглед

Нашата пејачката Тамара Тодевска (35) е позната по тоа што постојано менува нешто на себе, тоа веројатно е дел од нејзиниот карактер , независно дали станува збор за нејзиниот стајлинг, фризура, шминка или генерален изглед таа отсекогаш знаела да ја носи секоја своја промена во најдобро светло.

Тодевска е една од нашите ѕвезди која е активно пристуна на социјалните мрежи и секоја нејзина објава предизвикува лавина коментари и реакции.

 

Instagram
Instagram

Пејачката на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира пред огледало, облечена во интересна секојдневна комбинација на добри фармерки и маичка. Од фотографијата навистина се забележува нејзината физичка трансформација. Имено пандемијата на коронавирус била инспиративна за Тамара која изгледа подобро од кога било. 

Прочитајте и...  Лиса Симпсон пред Камала Харис: Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на првата жена потпретседател на САД?

Тамара е мајка на две прекрасни деца, но и покрај тој факт продолжила да води здрав живот исполнет со напорни тренинзи, здрава исхрана со кои несомено постигнала одлични резултати.

Поврзани вести

ФОТО | Хит на социјалните мрежи: Некој од Град Скопје одлучил да го фотошопира Берни Сандерс на скопските клупи

СП.

Тие би избегнале да платат било што: Ова се најголемите скржавци во зодијакот!

Слободен Печат

ФОТО | Имот кој зрачи со елеганција во бохо стилот според вкусот на неговата сопруга: Славниот Меј Дејмон ја продава својата луксузна вила за 21 милион долари

Слободен печат

ФОТО | Трендот продолжува: Во бикини на снег, Јелена Карлеуша, Теа, Сандра Африка, Кристина и Аделина!

М.Р

Пејачката го почести фановите за 30-годишнината од кариерата: Мараја Кери штотуку објави нов ремикс албум!

Слободен печат

ФОТО | Враќање во седумдесеттите: Капутот од овчо крзно е хит број 1 оваа зима!

Слободен печат

Остави Коментар