6 C
Скопје

ФОТО | Талентираната Голди Хоун: Во младоста секс-симбол, а и во 75-та година плени со својата харизма!

Актерката Голди Хоун во 1983 година беше во врска со актерот Курт Расел кој што го запознала уште кога имала 21 година, но тој имал 16 и сметала дека е премлад за неа.

Голди се прослави со улогата во комичната серија „Rowan and Martin’s Laugh In“ која што траеше од 1967 до 1973-та година.

инстаграм

Таа претставуваше секс-симбол на своето време, а никогаш не зборуваше за пластичната хирургија, ниту пак ја поддржуваше. Освен со својот изглед таа привлекува и внимание со своето име кое што го добила по својата тетка, а повеќето го доживуваат како надимак.

Легендарната Голди Хоун на 74 години направи интензивен кардио тренинг на трамболина, а колешките останаа воодушевени (ВИДЕО)

Но, првата љубов на Голди била музиката. Имено Хоун пеела кантри музика и во 1972 година го објавила својот прв албум „Goldie“, а во него имала помош и од пејачката Доли Партон. Но, на крајот сепак ја избрала глумата.

Прочитајте и...  Колинда стана актерка – Поранешната претседателка доби улога во хрватската хит серија
инстаграм

Актерката покрај талент за пеење и глумење поседува и талент за танц. Голди посетувала часови по балет уште како мало девојче на 3 години.

Инаку, Хоун е мајка на познатата актерка Кејт Хадсон која што ја доби со својот поранешен сопруг, Бил Хадсон.

Мерил Стрип и Голди Хоун на премиерата на филмот „Death Becomes Her“/Инстаграм

Таа од првиот брак го има и синот Оливер кој што исто така се занимава со актерство, но не успеал да се прослави како својата помлада сестра. Инаку, Хоун од 1983 година е во врска со Курт Расел, а се заљубиле откако заедно снимале филм. Парот го има синот Вјат Расел кој што исто така се занимава со глума.

Еден од паровите поради кои веруваме во љубовта – Заедно се 37 години, но никогаш не се венчале (ФОТО)

Курт Расел и Голди Хоун/Инстаграм

 

Прочитајте и...  Разговор со Сервете Фида, професорка, добитничка на наградата „13 ноември“: Ги советувам младите професори повеќе да ја ценат емотивната страна на учениците

 

Поврзани вести

Џилијан Андерсон е актерката што најдобро ја отелотвори Маргарет Тачер

Слободен Печат

Следниот пат кога ќе добиете тешка кашлица, обидете се да ја ублажите со сок од ананас

Слободен печат

Разговор со Сервете Фида, професорка, добитничка на наградата „13 ноември“: Ги советувам младите професори повеќе да ја ценат емотивната страна на учениците

Ј.К.Д

Џорџ Клуни: Се исплашив кога дознав дека ќе добијам близнаци

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Макало од ореви (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Наследничката на Мајкл Џексон тргнува по негови стапки: Парис работи на својата музичка кариера

Слободен Печат

Остави Коментар