ФОТО | Сузана Турунџиева: Кога ќе се справиме со внатрешните, полека исчезнуваат и надворешните непријатели… Проверено!

Фото: Принтскрин / Instagram

Нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева на својот фејсбук – профил сподели фотографија во интересен опис, кој веројатно го темели на своето животно искуство.

 Кога ќе се справиме со внатрешните, полека исчезнуваат и надворешните непријатели… Проверено! – стои во описот на објавата на Сузана која последниве две пандемиски години ужива во искреното пријателство со Атиџе.


Кога е пријателството во прашање, сметаме дека Сузана покрај себе има една особено драга…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот