ФОТО: Страотна сообраќајка во Скопје, уништено возило на Брза Помош, има повредени

Страшна сообраќајна незгода се случи вечерва на Булеварот „Партизански одреди“, при што возило на Брза Помош од приватната болница „Неуромедика“, кое превезувало пациент, се судрило со друго возило „мерцедес“.

Според нашите сознанија повреден е еден пешак, возачот на „мерцедесот“,  две медицински лица  како и пациентот кој бил во болничкото возило. 

Полицијата во моментов врши увид на лице место на настанот.Видео на денот