ФОТО | Стареат како добро вино: Најубавите мажи на светот повторно ги здружија силите

Фото: Инстаграм

Холивудските шмекери Бред Пит (59) и Џорџ Клуни (61) повторно ги спои проектот „Wolfes“ на кој во моментот работат во Њујорк.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ocean’s Eleven (@oceansographer)


Двајцата најубави мажи на светот се најдоа заедно, а обожавателите едвај го чекаа ова.

Дури биле и слично стилизирани на снимањето, а впечатокот дека милениците на светската публика денес изгледаат уште подобро од порано, е навистина неизбежен.

Пит и Клуни се појавиле во слични црни кожени јакни, сиви панталони и црни чевли. Одлично расположени и покрај студеното време во Харлем.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Perchman 🇨🇵 (@perchman.fr)


Актерите се фотографирани како одлично се забавуваат на снимањето на филмот, но и надвор од студиото, на обична вечерна прошетка во Њујорк.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grazia Italia (@grazia_it)


Последен пат заедно на филмското платно се видени во „Oceans 11“ и „Burn after reading“.

Покрај тоа што се колеги, Пит и Клуни се и одлични пријатели. Кога станува збор за овие холивудски ѕвезди, многу се пишуваше за нивното пријателство кое издржа бројни предизвици и е пример дека таквиот однос може да опстане во Холивуд.

ВИДЕО | „Беше катастрофа“: Џорџ Клуни по осум години брак откри како ја запросил Амал

Сите зборуваат за новата романса: Бред Пит е во врска со манекенката Емили Ратајковски

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот