23 C
Скопје

ФОТО | Сопругот на Јелена Томашевиќ има коронавирус: Имам симптоми, под надзор сум

Познатиот српски актер Иван Босиљчиќ со публиката преку социјалните мрежи ја сподели веста дека е заразен со коронавирусот и дека има симптоми на болеста.

За жал, тој е принуден да ги одложи сите обврски и претстави, што многу тешко му паѓа.

Со оваа порака тој сакал да апелира до граѓаните да се чуваат, бидејќи можат ненамерно да заразат многу луѓе, што нему, сепак, не му се случило.

Актерот наведува дека сите колеги со кои тој бил во контакт, како и неговата сопруга, пејачката Јелена Томашевиќ и ќерката Нина, се негативни за коронавирусот.

„Мојот тест на ковид е позитивен, во текот на следниот период ќе закрепнувам во домашна изолација. Имам симптоми, под надзор сум на добри лекари. Исклучително ми е важно тоа што никој од над 30 колеги со кои бев секој ден, не е заразен. Исто така, моите членови на семејството се здрави. Ви благодарам за разбирањето. Се гледаме наскоро во здравје. Чувајте се“, напиша Иван.

 

          Инстаграм

   Инстаграм

Поврзани вести

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на корановирусот

Слободен Печат

Дали сум бремена? Седум главни разлики меѓу рана бременост и ПМС

Слободен Печат

Шварценегер ја откри вртоглавата сума што ја добил за еден збор во „Терминатор“!

Слободен печат

Предлог за денешниот ручек: Пилешко со зеленчук

Слободен Печат

Остави Коментар