ФОТО | Сопруга на познат српски водител ги „полуде“ своите фанови: Македонка која ќе ве остави без здив

Данијела Димитровска Амиџиќ
Фото: Instagram

Сопругата на Огњен Амиџиќ, Данијела Димитровска Амиџиќ која има македонско потекло ја „полуде“ македонската и српската јавност со бројните разголени фотографии што ги сподели на својот инстаграм – профил.

Данијела веќе некое време ужива на море далеку од градската врева, а бројните фотографии во разни модели на костими за капење кои ги објави манекенката на социјалните мрежи ги воодушеви нејзините фанови.


Едноделен црвен костим за капење, зебра бикини, како и неодоливиот дводелен костим за капење со длабоко деколте во беж боја, совршено ја истакнаа нејзината витка фигура, а комплиментите на сметка на нејзиниот изглед се редеа со молскавична брзина.

Песната „Македонка“ од позната балканска група „Фламингоси“ е посветена на Данијела, а еден од членовите на групата е нејзиниот сопруг Огњен Амиџиќ. Дел од популарното музикото дуо беше и прерано починатиот актер Маринко Маџгаљ.

Видео на денот