13 C
Скопје

ФОТО | Славниот брачен пар прослави 33-годишнина од бракот „33 години со најдобриот пријател, мојот маж“

Познатиот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон во петокот прославија 33-годишнина од нивниот брак…

Рита Вилсон на својот Инстаграм профил сподели нивна заедничка фотографија на која двајцата позираат насмеани.

Во оваа прилика таа му ја честиташе годишнината на сопругот и ги разнежни фановите кои коментираа дека нивната љубов е вистинска и за цел живот.

Том Хенкс и Рита Вилсон имаат брак за пример во Холивуд, без шпекулации, проблеми, неверства и нестабилности, кој трае цели 33 години, а тоа гледајќи од страната на Холивуд е навистина многу.

„33 години брак со мојот најдобар пријател засекогаш, со мојот љубовник и мој маж. Љубовта победува“, напиша Вилсон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rita Wilson (@ritawilson)

Поврзани вести

ФОТО | Вил Смит сака да ја врати титулата „најдобар фраер“: Актерот започна со вежбање во теретана!

Слободен печат

Доаѓа моќен астро период за пари и љубов: Овие три знаци ги очекува голема среќа за време на младата Месечина

Слободен печат

ФОТО | Холивудските сребрени лисици: Овие актери се позгодни и пошармантни благодарение на седата коса!

Слободен печат

Пред десет години Парис Хилтон предизвика гнев кај јавноста, а дури денес го објасни натписот на нејзината маица „Престанете да бидете сиромашни“

Слободен печат

Експертите го вперија прстот во него: Само еден човек е виновен за заминувањето на Меган и Хари од кралското семејство!

Слободен печат

Направете си нешто вкусно ова попладне – Вкусете го колачето „Маџарица“

Слободен печат

Остави Коментар