-2 C
Скопје

ФОТО | Шерон Стоун не старее: Актерката заведува и во седмата деценија со својата фигура!

Актерката Шерон Стоун која стана секс-симбол по култната сцена каде ги прекрсти нозете во филмот „Ниски страсти“ во раните 90-ти.

Прекрасната Шерон постојано докажува дека дури и на 62 години може да изгледа еднакво привлечно како и на млади години, па така беше и сега кога позираше пред портретот на Мерилин Монро за фотографија направена од славнта стилистка Либи Парис.

„Не само што сум зачудена, туку и благодарна сум што сè уште позирам на 62 години“, напиша Шерон Стоун во објавата.

Instagram
Instagram

Актерката се сликаше во црно боди и златни чевли со високи потпетици, но најмногу внимание привлече откопчаната свилена блуза со дезенот што го прослави покојниот моден дизајнер Џани Версаче уште во осумдесеттите години.

Прочитајте и...  ВИДЕО: По трауматичните сведоштва за сексуалните злодела на Мика Алексиќ, Балканот масовно го споделува ова видео од новинарката Јелена Обучина

Преземено од Еспресо.мк

Поврзани вести

Весна Чипчиќ ја искара публиката: Би сакала публиката повторно да доаѓа во театар избањата, убаво намирисана и облечена

Слободен печат

ФОТО | Драгана Мирковиќ наполни 53 години: Луксузна торта, прослава со најблиските и само една желба!

Слободен печат

Кога косата ви е мрсна, а треба да излегувате: Употребете го овој трик со средството за дезинфекција на раце

Слободен печат

Марина Дојчиновска: Со Горан си ги разубавуваме животите веќе шеста година

Ј.К.Д

ВИДЕО I Jапонскиот оперски пејач Казухиро со нова изведба на уште една македонска песна: „Ако умрам ил’ загинам“

Слободен печат

ВИДЕО | Рецепт за леб со путер: Воздушен и мек, а притоа останува свеж три дена!

Слободен печат

Остави Коментар