6 C
Скопје

ФОТО: Северина во спортско издание кое наликува на стилот во анимираниот филм „Каменковци“

Северина често ги инспирира обожавателите на социјалните мрежи со своите модни комбинации, а нејзината последна облека е моден погодок за љубителите на животинскиот принт.

Овој пат Северина позираше во спортско издание, пар тренерки кои како парче облека станаа омилена моден избор ширум светот особено со почетокот на пандемијата. Широките тренерки се супер удобно и се повеќе се комбинира во различни стилови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)


Моделот на тренерката по име „Стела Флинстоунс“ поради ефективниот дизајн е тешко да остане незабележан, а многу од фановите го поврзаа нејзиниот спортски изглед со популарната анимирана серија „Каменковци“.

Северина успешно ја искомбинира смелата модна комбинација со патики и заштитна маска на лице во црна боја.

Прочитајте и...  Гурмански тајни: Испечете совршен колач без грешка

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар