ФОТО: Северина во спортско издание кое наликува на стилот во анимираниот филм „Каменковци“

Instagram
Instagram

Северина често ги инспирира обожавателите на социјалните мрежи со своите модни комбинации, а нејзината последна облека е моден погодок за љубителите на животинскиот принт.

Овој пат Северина позираше во спортско издание, пар тренерки кои како парче облека станаа омилена моден избор ширум светот особено со почетокот на пандемијата. Широките тренерки се супер удобно и се повеќе се комбинира во различни стилови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)


Моделот на тренерката по име „Стела Флинстоунс“ поради ефективниот дизајн е тешко да остане незабележан, а многу од фановите го поврзаа нејзиниот спортски изглед со популарната анимирана серија „Каменковци“.

Северина успешно ја искомбинира смелата модна комбинација со патики и заштитна маска на лице во црна боја.

Видео на денот