ФОТО | Северина ужива во Сплит: Убаво е да седиш на скали и да го набљудуваш животот

Северина како Саломе / Фото: Инстаграм - Северина

Познатата балканска пејачка Северина не престанува да ја воодушевува публиката со нејзините внимателно избрани комбинации на облека, како за летните настапи низ Балканот, така и со секојдневните комбинации што ги инспирираат дури и оние кои не знаат многу за модата.

Пејачката не крие дека во последните недели беше многу среќна поради времето поминато со публиката во родната Хрватска, а овој ден го искористи за да ужива во Сплит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Овој пат пејачката сподели фотографија на својот инстаграм – профил на која е совршено стилизирана.

Бела кошула врзана во јазол на половината, лелеаво здолниште со флорален принт и заводлив шлиц. Северина изгледот го заокружи со ефективен накит, чанта во сина боја и удобни кожени влечки.

– Убаво е да седиш на скали и да го набљудуваш животот, стои во описот на фотографијата.

 

Видео на денот