7 C
Скопје

ФОТО | Северина со пораката од синот ги разнежни сите: Ти си најдобрата мајка на светот!

Пејачката Северина Којиќ вчера го прослави Божиќ според Грегоријанскиот календар заедно со нејзиниот син-единец Александар.

Северина објави на Инстаграм фотографија на која не можеше да ја сокрие среќата што го помина одморот во друштво на својот син.

Instagram

На фотографијата позира насмеана во прекрасен црвен фустан, а исто така ја искористи можноста да им го честита Божиќ на своите обожаватели, па потоа сподели емотивен момент со своето милениче.

„Синоќа кога спиевме, тој само шепотеше: Ти си најдобрата мајка на светот! Среќен Божиќ на сите“, напиша Северина.

Instagram

„Душа, се за неговата мајка“, „Секако дека си. Ти си неговиот сјаен дијамант и ангел. Среќен Божиќ“, „Љубовта на мајката е без граници“, „Поубаво од тоа детето да ти каже дека си најдобра мајка на светот, не постои“, беа само некои од коментарите.

Прочитајте и...  Алек Болдвин обвинет за шовинизам: Презаситен од социјалните медиуми, актерот го избриша својот профил на Твитер

Инаку, во ноември минатата година беше донесена мерка синот на Северина да живее со неговиот татко Милан Поповиќ, а тој сам да се грижи за детето. Одлуката стапи на сила веднаш, па жалбата на Северина не можеше да се одложи.

Поврзани вести

Кои се најголемите опсесии на хороскопските знаци: Јарецот е опседнат со себеси, а Ракот копнее по успех!

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Деми Ловато: Случајно ослабев, мирна сум

Слободен печат

Експерт го анализираше говорот на телото на Меган во интервјуто: Според заклучокот, кралскиот дворец има од што да се плаши!

Слободен печат

Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Слободен печат

ФОТО | Беше една од најубавите на која ѝ се восхитуваа и мажите и жените: Славната манекенка денес не личи на себе и ретко се појавува во јавноста

Слободен печат

Остави Коментар