ФОТО: Северина провокателна – обожавателите воодушевени

северина
ФОТО: Инстаграм

49 годишната пејачка, Северина објави фотографија на својот инстаграм профил, која предизвика безброј коментари и комплименти кај обожавателите кајшто ужива на Малдивите.

На фотографијата, Северина е свртена со грбот кон камерата и позира само во минијатурен долен дел од црно бикини и е топлес. Таа е под туш и фигурата на нејзиното извајано и затегнато тело, кое наликува на песочен часовник е во преден план.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Фотографијата за еден ден собрала преку 40 000 лајкови, а Северина во објавата има напишано „La Banja“.

северина
ФОТО: Принтскрин/Инстаграм

„Аман мори жено, скоро 50 години. Мајка природа и работа на себе. Браво Севе, нека пукнат душманите“, напишала една корисничка.

северина
ФОТО: Принтскрин/Инстаграм

„Да ти е*ам живот. Ќе ме стрефи срцето“, напиша друга.

северина
ФОТО: Принтскрин/Инстаграм

„Леле колку го сакам овој „Инстаграм“. Северина грмиш“, се само некои од коментарите на нејзините обожаватели.

Видео на денот