33.8 C
Скопје

ФОТО: Северина објави стари фотографии од времето кога се забавуваше сo младиот бизнисмен

Хрватската поп-пејачка Северина Којиќ изгледа деновиве е носталгична по минатото. Северина се присетила на патувањето во Мексико во 2008 година.

Таа на својот инстаграм-профил објави серија фотографии од Мексико и покажа кои места ги посетила во тоа време.

Северина позирала со традиционална карневалска маска, посетила културни и историски споменици, се фотографирала и со бенд маријачи и со локалното население.

Таа ги воодушеви обожавателите со стари фотографии, а еден обожавателка го пофали изгледот на Северина.

„Овие килограми изгледаат добро на Северина“, е коментарот што собра најмногу лајкови.

Инаку, во 2008 година Северина замина на двонеделен одмор во Мексико со нејзиниот менаџер Томислав Петровиќ за да го прослави завршувањето на албумот „Hello Mary“. Иако во тоа време беше во врска со еден херцеговски претприемач, Мате Чуљак, тој не ѝ правел друштво на патувањето.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

           Инстаграм

Поврзани вести

Апликацијата „Тиндер“ со нови можности за запознавање на потенцијални партнери

Слободен Печат

Емилијан Салиевски: Сакам преку песните да пренесам позитивна порака за различни теми

Анита Златкова

Стивен Спилберг почнува соработка со „Нетфликс“: Ново поглавје на кинематографската историја

Слободен Печат

Можно ли е да се истенчите за само 14 дена? Да, со овој протокол за слабеење!

Слободен Печат

Дунавка Трифуновска се огласи по веста за разделбата со Ване Цветанов: Минатото не треба да „пушта ларви“ во сегашноста

Слободен Печат

ФОТО: Кајли Џенер ги згрози обожавателите со својата објава на „Инстаграм“

Слободен Печат

Остави Коментар