4 C
Скопје

ФОТО |Секоја жена изгледа убаво во неа: Во 2021 година купувајте облека во оваа боја

Светлите бои дефинитивно ќе ја одбележат оваа година, а доколку ги прашате модните експерти која боја ќе се најде на врвот на листата, тие ќе ви кажат дека тоа е розовата.

Unsplash
Unsplash

Минатата година поминавме многу време во комотна облека која ја носевме по дома, облека во неутрални и темни бои, но со првите денови од новата година, правилата се менуваат. Месеците пред нас ќе бидат обележани со разиграни модни парчиња и нијанси.

Instagram
Instagram

Розовата боја е одлична затоа што одлично одговара на секоја жена. Без разлика дали сте бринета или русокоса, оваа боја е полн погодок.

Unsplash
Unsplash

Покрај гардеробата, релевантни ќе бидат и додатоците во оваа нијанса. Доколку не сте доволно храбри за во вашиот гардеробер да доминира розовата боја, изгледот можете да го зачините со накит или додатоци за коса во оваа боја.

Прочитајте и...  Спас за уморната кожа на лицето: Комбинацијата од овие 2 состојки го враќа сјајот и еластичноста

 

 

Поврзани вести

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат

ФОТО: Максимализам, новиот популарен тренд во уредување на домот

Слободен печат

Остави Коментар