29 C
Скопје

ФОТО |Секоја жена изгледа убаво во неа: Во 2021 година купувајте облека во оваа боја

Светлите бои дефинитивно ќе ја одбележат оваа година, а доколку ги прашате модните експерти која боја ќе се најде на врвот на листата, тие ќе ви кажат дека тоа е розовата.

Unsplash
Unsplash

Минатата година поминавме многу време во комотна облека која ја носевме по дома, облека во неутрални и темни бои, но со првите денови од новата година, правилата се менуваат. Месеците пред нас ќе бидат обележани со разиграни модни парчиња и нијанси.

Instagram
Instagram

Розовата боја е одлична затоа што одлично одговара на секоја жена. Без разлика дали сте бринета или русокоса, оваа боја е полн погодок.

Unsplash
Unsplash

Покрај гардеробата, релевантни ќе бидат и додатоците во оваа нијанса. Доколку не сте доволно храбри за во вашиот гардеробер да доминира розовата боја, изгледот можете да го зачините со накит или додатоци за коса во оваа боја.

 

 

Поврзани вести

Панонскиот морнар денес би наполни 68 години: Обожавателите сѐ уште во неверување по загубата на Ѓорѓе Балашевиќ

Слободен печат

Почина таткото на Адел: До смртта тие не успеаjа да ги поправат односите

Слободен печат

Како да ги отстраните сите бактерии и пестициди од јагодите, малините и другото ситно овошје: Ова е единствениот сигурен начин!

Слободен печат

Осите се скапоцени и се многу корисни за човекот, тие не се бесмислени инсекти – велат научниците

Слободен Печат

По 20 години: Дарко Димитров и Ерзана ќе снимаат нова песна

Слободен Печат

Анџелина Џоли се враќа: Актерката откри зошто новиот филм „Those Who Wish Me Dead“ е толку важен за неа

Слободен Печат

Остави Коментар