20.8 C
Скопје

ФОТО | Се вакцинираше актерката Џенифер Анистон: Јас сум привилегирана

Актерката Џенифер Анистон на својот инстаграм – профил објави дека се вакцинирала против коронавирусот и дека се чувствува фантастично откако ја примила вакцината.

„Вакцинирана сум и се чувствува навистина добро! Ние сме исклучително среќни и привилегирани што во моментов имаме вакцини во САД, но тоа не е случај насекаде, за жал, и како што знаеме, здравјето на сите нас зависи од здравјето на една личност … Мислам на оние кои не или нема да имаат можност да се вакцинираат, да ги прегрнат своите пријатели и членови на семејството“, напишала актерка објавувајќи ја своја слика на оваа социјална мрежа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

Актерката, како и повеќето нејзини колеги, реши да ја искористи својата популарност со цел да апелира до јавноста да се вакцинира.

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар