ФОТО | „Се што ми треба е суво месо и ракија“, Дончиќ се појави со специјална маичка

Фото: EPA-EFE/GEORGE FREY

Изминатата ноќ кошаркарите на Далас беа поразени од Шарлот со 109:117, а повторно во центарот на вниманието се најде Лука Дончиќ и тоа поради маичката која ја носеше.

Дончиќ на натпреварот се појави со маичка на која пишуваше.

„Се што ми треба е суво месо и ракија“.

Ваквото појавување на Словенечкиот кошаркар предизвика реакции на социјалните мрежи. Натпреварот Дончиќ го заврши со 34 поени, 10 скокови и осум асистенции, сепак и со таков учинок не му помогна на Далас да слави.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот