ФОТО | Се сеќавате на момчето од Киндер чоколадото? Алесандро Егер денес е професионален модел и актер

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Алесандро Егер е роден на 6 септември 1991 година во Белград, но семејството се преселило во Италија за време на војната во Србија. Младото момче стана едно од најпознатите лица на омилената чоколада на секое дете, а остатокот е историја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessandro Egger (@alessandroegger)


Алесандро од најрана возраст е посветен на градењето успешна кариера како модел и актер, а јавноста имаше прилика да го види на големото платно како дел од актерката екипа на филмот „House of Gucci“ како и во серијата „The Band“.


Започна да се занимава со манекенство и моделинг на 21 година кога дебитираше за потребите на брендот „Versace“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessandro Egger (@alessandroegger)


Иако е млад Алесандро може да се пофали со долга и стабилна врска со прекрасната Мадалина Дорофтеи, со која и заедно живеат од неговата 20-та година. Двајцата се професионални топ модели и имаат работено за бројни престижни модни куќи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessandro Egger (@alessandroegger)


Мадалина е родена во Васлуи, дипломирала на Економскиот факултет и на Техничкиот универзитет во Јаши. По завршувањето на студиите, таа реши да се занимава со манекенство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessandro Egger (@alessandroegger)

Видео на денот