ФОТО | Се радуваме на новата снежна покривка: Искористете го викендот пред нас!

Фото: Unsplash

Снеееег!!! Како што во неколку наврати најави нашиот метео прогнозер Славчо Попоски на територијата на нашата земја пристигна влажен, но и снежен бран!

Снежната покривка ја очекувавме со нетрпение, а богами ги израдува сите љубители на зимата. Речиси на сите планински места веќе има снег, а во текот на денешниот и утрешниот ден се очекува уште неколку сантиментри снег.

Планинските туристички места веќе тријат раце и на голема врата ги очекуваат своите први гости оваа сезона.

Па, доколку се мислите каде да го поминете претстојниот викенд и да уживате во првиот снег, ние имаме неколку предлози за вас…

Видеата проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Видео на денот