ФОТО | Рускиот модел Ирина Шајк ја поддржа Украина: Како воопшто спиете додека се случува ова?

ирина шајк
Ирина Шајк / Фото: Принтскрин/Инстаграм

Рускиот модел Ирина Шајк оддаде поддршка на украинскиот народ по руската инвазија на таа земја.

Шајк објави фотографија со симболот на мирот на својот инстаграм-профил и ги повика своите следбеници да ѝ помогнат на Украина.

„Не за војната. Ќе донирам во УНИЦЕФ и Украинскиот Црвен крст. Ве молам најдете линкови за донации и ресурси на моите инстагам-стори. Дајте што можете. Се молам за мир во светот“, напиша Ирина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)

На инстаграм-стори таа објави три фотографии направени во засолништа каде што се Украинците.

„Ве молам донирајте барем еден долар. Како воопшто можеме да спиеме, работиме или функционираме додека се случува ова?“, напиша Ирина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)

Ирина минатата недела се огласи за нападот на Украина. Таа објави цртеж на земјината топка над која беше симбол што означува мир.

Повеќе на темата:

ФОТО+ВИДЕО | Медениот месец го замениле со пушки: Украински младенци тргнаа во борба за одбрана на татковината

 

ФОТО | Прво Хитлер, сега Волдеморт: Путин се појави на графит во Полска

 

Каде е поранешната сопруга на Владимир Путин: Људмила денес живее многу поразличен живот

 

ФОТО | И Стивен Сегал проговори за руско-украинскиот судир: Сево ова е трошење пари на пропаганда!

Видео на денот