ФОТО | Роденденска забава со „Кралот лав“: Синот на Павле и Ирина Камилоски го прослави првиот роденден

Фото: Инстаграм/Павле Камилоски

Пејачот Павле Камилоски и планинарката Ирина Дишовска му направија голема роденденска забава на синот Јосиф, кој вчера (18 јуни) го прослави првиот роденден.

Тие се одлучија за тематска забава, инспирирана од долгометражниот анимиран филм „Кралот лав“, која ја направија во еден познат скопски ресторан. Целиот простор бил декориран со мотиви на џунглата, плишани лавови, украси со ликот на Симба и многу балони.

Среќните родители споделија повеќе видеа и фотографии од прославата и ја пренесоа велата атмосфера и дружењето  со гостите.

Фото: Инстаграм/Павле Камилоски
Фото: Инстаграм/Павле Камилоски
Фото: Инстаграм/Павле Камилоски

Ирина објави и фотографии од својот сопруг и синот, а притоа напиша и емотивна порака.

„Со погледот ни црташ насмевка. Ти си утрото што го чекам. Ти си сонцето што ми свети и ме грее во денот.
Ноќта што ја чувам себично од другите, во ситните саати додека те гледам како спиеш. Кротко јагне мое.
Не можев да замислам какво е чувството да сакаш човечко битие кое е пола ти, пола твојата најголема љубов. И тогаш се роди ти.
Нашиот Јосиф. Мојата снага и најголема слабост. Најсреќен роденден! Те сакам,“ напиша таа.

Фото: Инстаграм/Ирина Дишовска

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот