ФОТО | Ријана на вечера со Асап Роки: Пејачката изгледа одлично три месеци по породувањето

Фото: Профимедиа

Ријана, која важи за стилска икона, уште еднаш го претстави трендот на таканаречената „Y2K“ мода, односно стил инспириран од модните трендови од почетокот на милениумот.

Популарниот пејачка и нејзиниот партнер раперот Асап Роки уживаат еден покрај друг откако неодамна се реализираа во улогата на родители.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robert Barbera (@papculture)


Парота вчеравечер бил улове од папараците во моментот кога се влегувале во еден луксузен ресторан во Њујорк.

Ријана за вечерното излегување одбрала мини црн фустан и широка кошула во комбинација со црни сандали на високи потпетици.

Фото: Профимедиа

Сепак, на сликите кои го обиколија светот, можеме да видиме дека Рири не е многу расположена или едноставно нападните папараци влијаеле на нејзиното расположение.

Да потсетиме, во мај Ријана и нејзиниот партнер Асап Роки станаа родители, а ѕвездата се породи во целосна тајност, во Лос Анџелес.

Видео на денот