20 C
Скопје

ФОТО: Ријана на романтична вечера со своето ново момче во облека за скијање и високи потпетици

Последните недели фокусот на странските медиуми беше ставен на романсата помеѓу пејачката Ријана и раперот Асап Роки, а фотографите ја „уловија“ поп – ѕвездата додека заминуваше на романтична вечера со новиот избраник, но во необична модна комбинација.

Ријана се појави во невообичаено издание за таа пригода, облечена во високи елегантни потпетици и гломазна скијачка јакна. Многумина беа збунети од ова тотално невообичаено модно издание, но пејачката сепак е наречена „кралица на стилот“ па дури оваа комбинација на облека одлично и прилега.

Profimedia
Profimedia

Да потсетиме, популарната пејачка и раперот се познаваат многу години, а притоа се и добри пријатели веќе подолго време, пишува магазинот „People“.

Пред седум години Ријана се појави и во спотот за хитот на Асап „Fashion Kill“, а во 2013 година, Асап Роки и се придружи на Ријана на нејзината светска турнеја „Diamonds“. Тие соработуваа и на нејзината песна „Cockiness“ од 2011 година, од албумот „Talk That Talk“.

Гласините за нивната врска се појавија на почетокот на 2020 година, кога пејачката раскина со Хасан Џамел.

Поврзани вести

Џеј Зи и Бијонсе за родителството: Најважната работа за едно дете е да се чувствува сакано

Слободен Печат

Наскоро Америка со има своја верзија на Евровизија

Слободен Печат

Во етно куќа „Серменински чардак“: Откако го отворивме чардакот, заживеа селотo!

Вкусен предлог за вашата неделна трпеза: Како да направите совршена фокача?

Слободен Печат

Принцезата Шарлин веќе некое време не е видена во јавноста, а сега не се појави ниту на настан што никогаш не го пропушта

Слободен Печат

Корисна напивка: Дали е подобро бескофеинското кафе?

Слободен Печат

Остави Коментар