ФОТО: Разочарана легендата на Јунајтед, срамота е, како деца да играа фудбал!

Фото: EPA-EFE/Peter Powell

Прославениот играч за врска во Манчестер јунајтед, Пол Сколс вели дека српскиот фудбалер Немања Матиќ е најголем виновник за поразот во Истанбул.

Потсетување, „црвените ѓаволи“ загубија во рамките од третото коло во Лигата на шампионите против на гостувањето кај турскиот Башакшехир (2:1).

Матиќ се најде на најголем удар покрај Бруно Фернандеш после поразот во ЛШ, дефанзивниот дел имаше пропусти, а една од клупските легенди Сколс смета дека виновен за тоа е Матиќ.

– Можевте да видите како Мајк Филан (еден од помошниците на менаџерот Оле Гунар Солскјер) кој стои од страна, покажува и говори: „Матиќ, Матиќ, требаше да бидеш таму – рече Сколс, а потоа додаде:

– Како деца да играа фудбал. Ќе разберев, можеби, да беше во тек последната минута и да бркавте гол. Но, колку поминаа, 15 минути? Срамота е. Немам идеја што правеше одбранбената линија. Мислам дека Јунајтед се мачи и офанзивно поради нив – се зборовите на Сколс.

Обложувалниците го знаат наследникот на Солскјер, ги објавија коефициентите за новиот тренер

Видео на денот