19.8 C
Скопје

ФОТО: Ракометна Европа се поклони пред Лазаров: Киро е чудо

Ракометна вест во Европа во изминатите 12 часа е победата на Македонија над актуелниот светски шампион Данска во квалификациите за пласман на ЕП 2022.
Ракометарите со 33:29 ја совладаа Данска и тоа на дебито на Кирил Лазаров на селекторската функција.


Токму Лазаров е главна тема во ракометните вести со наслови: „Сензација во Скопје, селекторот Лазаров даде четири гола“, „Киро е чудо…“, „Сензационално деби на ракометната легенда“, „Лазаров може сѐ“, „Македонскиот витез на дебито го урна светскиот првак“….

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар