ФОТО: Рачниот часовникот на Цеца чини колку еден стан: Цената е баснословна!

Фото: Инстаграм

Пред неколку недели, една германска веб-страница која се занимаваше со лажните производи и брендови коишто славните личности ги „подметнуваат“ како оригинали на своите социјални мрежи, се занимаваше со „случајот со српскиот пејач Дарко Лазиќ“.

Пејачот наводно бил „откриен“ дека носи лажен часовник, кој инаку чини 32.000 евра, а сега една негова колешка го урна рекордот со својот оригинал од 40.000 евра!

Во прашање е српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ. Имено, пејачката носи часовник кој чини колку еден стан!

Откако се појави на Инстаграм колку всушност „чини“ ова задоволство на пејачката sвезда, пристигнаа не баш ласкави коментари.

Покрај спецификацијата на моделот на часовникот, меѓу другото, иронични се коментарите „дека часовникот е убав и достапен“, но и дека е „грд и дека Цеца треба да си купи поубав и поскап“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

    

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

 

Видео на денот