ФОТО | Прво појавување на трансродниот актер по операцијата: Елиот Пејџ во одело со зелена роза на палтото

Фото: Profimedia

Елиот Пејџ неодамна имаше две премиери на црвениот тепих. Имено, тој се појави на Мет Гала , а тоа воедно беше и негово прво појавување на важен настан откако стана трансродова личност.

Актерот што некогаш го знаевме како Елен Пејџ , се појави во прекрасно издание на црвениот тепих на овогодинешната  Мет Гала. Изгледаше елегантно во предимензиониран црн костум и патики, а додека позираше пред насобраните фотографи не ја тргна насмевката од лицето.

Фото: Profimedia

Ова беше негово прво појавување на црвениот тепих, откако во декември минатата година ја објави веста за својот трансродов род, а воедно и прва Мет Гала.

Ѕвездата на филмот „Junо“ беше подложена на операција за отстранување на ткивото на градите со цел да се постигне посакуваниот помажествен изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @elliotpage


„Тоа целосно го промени мојот живот“, изјавил актерот за магазинот „Time“, додавајќи дека операцијата го ослободила од целосниот пекол низ кој поминал за време на пубертетот и му овозможи конечно да може да се погледне во огледало.

Видео на денот