ФОТО: Последни подготовки на фудбалерите пред дуелот со Украина

фото: ФФМ

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва на Националната арена во Букурешт ги имаше последните подготовки пред утрешниот натпревар со Украина.

EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Поразот од Австрија на дебитантскиот настап на Европските првенства е веќе зад фудбалерите чии мисли се насочени само кон натпреварот со Украина.

фото: ФФМ

Фудбалерите под будното око на селекторот Игор Ангеловски и неговите помошници го одработија последниот тренинг пред дуелот со Украина кој е од големо значење и за двете репрезентации бидејќи загубија во првото коло, „рисовите“ од Австрија со 3:1, додека Украинците беа поразени од Холандија со 3:2.

фото: ФФМ
EPA-EFE/ROBERT GHEMENT
фото: ФФМ
Видео на денот