ФОТО | Поранешниот водител, сега портпарол на МВР, Гоце Андреевски стана татко

Фото: Фејсбук

Поранешниот водител и сегашен портпарол на МВР Гоце Андреевски стана татко. Гоце, кого публиката го засака како дел од водителската екипа на „Утринска на Телма“ и неговата сопруга Даниела ја добија ќерката Јована.

Гоце и Јована ја чуваа бременоста во тајност, па јавноста се изненади кога поранешниот водител откри дека има бебе.

„Добредојде наше мало девојче“, ја соопшти Гоце среќната вест објавувајќи фотографија на Инстаграм.

 

Фото: Инстаграм
Видео на денот