4 C
Скопје

ФОТО: Поради пораката што ја добил д-р Предраг Кон експлодираа социјалните мрежи: Докторе, клечејќи ве молам

Доктор Кон стана синоним за Кризниот штаб во Србија, и покрај тоа што покрај него во кризниот штаб се уште најмалку 50-тина луѓе. Затоа и не чуди што граѓаните на Србија токму нему му се обраќаат за некако да го убедат да ги ублажи рестриктивните мерки.

Најнов пример е момчето, очигледно страстен навивач на Црвена звезда, кој му пратил порака на доктор Кон во кој го моли да дозволи присуство на публика на стадионот, кога во Белград во февруари ќе гостува Милан заедно со познатиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ, пренесува Noizz.rs.

Докторе, ви се јавувам клечејќи на нозете за да доволите публика на натпреварот Црвена звезда – Милан бидејќи во спротивно би ги срушиле соништата на целиот Балкан во живо да го водат Златан Ибрахимовиќ и дуелот на моментно двата најсилни европски клубови. Однапред ви благодарам и се надевам дека разбирате дека сме подготвени да ги ризикуваме нашите и животите на нашите најблиски поради овој натпревар“, стои во пораката што ја добил доктор Кон и која ја сподели на неговиот фејсбук-профил.

Прочитајте и...  СВР Тетово: Пет кривични пријави за превозници кои возеле со над 50 отсто од дозволениот капацитет
принтскрин

Сликата и пораката веднаш станаа вирални и на многумина не им се верува што читаат. Едни се смејат на овој апел, а други не можат да веруваат дека некој би прифатил да си го загрози животот поради фудбалски натпревар.

Поврзани вести

Американскиот претседател Џо Бајден, ја „отследи“ манекенката Криси Тајген на „Твитер“

Слободен Печат

Села: Некој посилен од Заев и од Мијалков нареди негово појавување во Обвинителството

Слободен печат

Соопштение на штедачите во Еуростандард банка: Дел од оштетените велат дека јажето околу врат е единствен излез од овој грабеж

Слободен печат

Хаос во Америка: Соборен системот на плаќање на Федералните резерви на САД

Слободен печат

Основниот суд во одреди едномесечен притвор за насилниците кои го претепаа тепаа синот на српскиот политичар Ненад Рашиќ

И.И.

Крис Џенер по стапките на нејзините ќерки: Основа свој бренд за убавина

Слободен Печат

Остави Коментар