ФОТО | Побарала да ѝ ја тргнат хигиеничарката од фотографија, па се шокирала од резултатот

Фото: Twitter/ James Fridman

На социјалните мрежи постојано гледаме коригирани фотографии, филтри со кои луѓето се разубавуваат. Многу корисници на социјалниот медиум Инстаграм, честопати бараат и од професионалците да им ги фотошопираат фотографиите, мислејќи дека ќе изгледаат поубаво.

Таков случај е со младата инстаграмџика Сара Вос, која од графичкиот дизајнер Џејмс Фридман, побарала на една од нејзините фотографии да ја избрише хигиеничарката која се забележува во позадината.

Фридман, на социјалните медиуми попознат како „Фотошоп-магионичар“, ја фотошопирал фотографијата, но неговата „поправка“ непријатно ја изненадила Сара.

Неговиот резултат, тој го споделил на Твитер, кој многу брзо стана голем хит.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот