ФОТО | По „пробната“ венчавка: Кортни Кардашијан и Тревис Баркер официјално стапија во брак

кортни кардашијан
Кортни Кардашијан и Тревис Баркер / Фото: Принтскрин/Јутјуб

Пo „пробната“ венчавка во Лас Вегас, оваа недела и официјално се венчаа Кортни Кардашијан и Тревис Баркер, пренесуваат странските медиуми.

Кардашијан и Баркер се венчаа во Санта Барбара опкружени со најблиските пријатели и членови на двете семејства. Парот наводно планира голема венчавка во Италија.

„Тие мораа да се венчаат легално пред нивната голема италијанска венчавка, која ќе се случи многу наскоро. Сите детали се веќе утврдени и целото семејство, вклучувајќи ги и сите деца, се многу возбудени“, рекол изворот за „People“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by çaklıtmag (@karamellicikolatm)

За нејзиниот голем ден, славната Кардашијан се одлучила за краток бел фустан со длабоко деколте украсен со црвено срце и традиционален превез. Музичарот се одлучил за класичен, целосно црн смокинг за неговиот трет брак по само еден месец од „нелегалната“ церемонија со Кардашијан во Лас Вегас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Travis ❤️ Kourtney (@kravis_love)

Како што пренесуваат странските медиуми, ниту познатите сестри на Кортни, ниту нејзините деца не присуствувале на свадбената церемонија или на прославата потоа.

43-годишната реалити ѕвезда и 46-годишниот рокер се свршија во октомври 2021 година на плажа во Монтесито, Калифорнија.

 

Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се венчаа во тајност: Бракот не е легален

ФОТО | Кортни Кардашијан сподели фотографии од пробната венчавка

Видео на денот