ФОТО: По две и пол години, повторно се поставува лунапаркот кај СЦ „Борис Трајковски“

Фото: Ања Анастасовска

Патувачкиот лунапарк, кој пред неколку години беше поставен во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“, деновиве повторно се поставува – камионите се паркирани на големата зелена површина веднаш до базенот, а мајстори ги монтираат рингишпилите и другите реквизити.

Фото: Ања Анастасовска

Лунапаркот беше затворен есента пред да започне пандемијата на коронавирусот, а потоа повеќе од две години не беше поставен, поради мерките за заштита од вирусот, со кои беше забранета работата на вакви објекти.

Фото: Ања Анастасовска

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот