20.8 C
Скопје

ФОТО: Пејачката отишла на смалување на желудникот, па покажала шокантни фотографии од исекотини и модринки по телото

Телевизиската личност, модел и пејачка, Шанел Хејз, добила голем вишок килограми во текот и по бременоста.

Како што вели, свесна е дека веројатно никогаш нема да го има тело кое го имала порано, но многу е задоволна од успехот кој досега го постигнала.

Пејачката драстично ослабнала, благодарение на операцијата за намалување на желудникот, но и со правилната исхрана и тренинзите.

Таа неодамна на својот инстаграм-профил го опишала своето искуство, воедно покажувајќи и вознемирувачка фотографија на која се гледаат резови и модринки кои ги добила во текот на операцијата.

rezovi

Шанел исто така покажала дека по операцијата пиела многу лекови, а дека исхраната во текот на тие четири недели, всушност, ѝ била течност.

rezovi

Пејачката гордо го покажува својот успех на социјалните мрежи, па така неодамна објавила и неколку фотографии од ‘пред и потоа’.

Како што открила, ѝ останал вишок кожа, но не многу, додека лицето всушност само ѝ се намалило и на него не правела никакви дополнителни корекции.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chanelle Hayes (@chanellejhayes)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chanelle Hayes (@chanellejhayes)

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар