ФОТО | Партнерката на актерот Атанас Атанасовски е вистинска убавица: Пријателка на Тамара и Катерина

Фото: Принтскрин / Instagram

Нашиот познат актер Атанас Атанасовски, неодамна по втор пат стана татко. Неговата сопруга Александра му подари ќерка, која доби прекрасно име. Една е најмладиот член на семејството Атанасовски, а Павле кој во јануари ќе полни две години е прво дете на парот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AleksBela (@belogram)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AleksBela (@belogram)

Партнерката на актерот е вистинска убавица. Александра Белчева – Бела е успешна жена, ко-сопственичка на концептуална онлајн продавница во партнерство со нејзината помлада сестра, Анастасија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AleksBela (@belogram)


Бела е позната на јавноста и како блиска пријателка на нашата пејачка Тамара Тодевска и манекенката Катарина Ивановска, а трите дами многу често може да се забележат на бројни културни настани, низ скопските клубови и кафулиња како и на приватните прослави и родендени преку фотографиите кои ги споделуваат на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AleksBela (@belogram)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AleksBela (@belogram)


Александра не освои со својата природна убавина, негуваната долга коса и уникатен моден стил кој може да се забележи преку прекрасните фотографии кои ги споделува на својот инстаграм – профил.

Видео на денот