ФОТО | Ова е најтешката секс поза: Дали сте ја пробале?

Фото: Профимедиа

Познато е дека сексот влијае на интимноста и близината со партнерот, на нежноста, на ослободувањето од стресот, на препуштањето на страста и едноставното уживање, но за некои, сексот може да биде и одличен тренинг. Токму овој аспект на најубавата спортска активност е тоа што ги привлекува паровите да ја пробаат исправената 69-ка. Во анкетата што погоре ја спомнавме, дури 43% од мажите и 57% од жените ја одбрале оваа секс поза како најтешка од сите.

И тоа воопшто не е чудно, бидејќи мажот, кој треба да стои, мора да има доволно физичка сила да ја издржи својата партнерка, која пак треба да е многу флексибилна и координирана, односно да знае добро да владее со секое делче од своето тело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bad Girls Bible (@badgirlsbible)


За да не дојде до повреда, професионалците препорачуваат да се почне од лежечка позиција. Најпрво, партнерот треба да легне на креветот или на каучот така што ќе ги постави нозете на подот. Потоа и двајцата треба да се наместат во класичната 69, со тоа што најдобро е жената веднаш да ги стави нозете зад неговата глава. Потоа доаѓа најтешкиот дел – исправувањето! Додека тој станува, таа мора цврсто да се држи за него.

Ако успеете да го направите ова, тогаш ве очекува вистинска секс авантура. И иако веруваме во вашите способности, сепак ставете душек или многу перници на подот, во случај да изгубите контрола. Безбедноста нека ви биде на прво место! Барем додека не се истренирате.

„Сексот со нив е неверојатен“: Има 46 години, а заведува само помлади мажи

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот