ФОТО | Откриено е со која убавица Канје ја изневерувал Ким: Позната актерка и пејачка која нижеше хитови во 90 -тите

EPA EFE
Фото: EPA-EFE/JASON SZENES

За време на турнејата што ја имал во 2016 година, Канје Вест им се пофалил на членовите на својот тим дека наводно спиел со актерката и пејачка Кристина Милијан, изјавил извор за британски „The Sun“.

„Канје ја пофали Кристина и рече дека сексот им е добар, но краток бидејќи се споиле после ноќно излегување“, рекол изворот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina Milian (@christinamilian)


Раперот не прецизирал кога се случил интимниот однос со пејачката, но на истата турнеја им признал на своите соработници дека ја изневерил поранешната сопруга Ким.„Во истиот разговор во кој ни призна дека ја изневерил Ким, одеднаш ни откри дека спиел со Кристина. Тој не навлезе во детали кога и каде се случило“
, вели изворот, додавајќи дека членовите на тимот се смееле и не знаеле што да кажат за признанието на Канје.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina Milian (@christinamilian)


Во периодот од 2003 до 2005 година, Кристина беше во врска со Ник Канон, кој некогаш беше во љубовна врска Ким. Во својата исповед, Канје наводно го споменал и Ник и како не би сакал тој да дознае за сексот со Кристина.

Видео на денот