ФОТО | Османи пристигна во Киев: Изгледот не лаже

Бујар Османи во Киев, Фото: Фејсбук

Тој на својот Фејсбук профил објави фотографии од неговото патување и пристигнување во Киев на кои мора да признаеме дека изгледа како на модна писта.

Министерот за надворешни работи Бујар Османи замина во Киев каде ќе се сретне со неговиот украински колега Дмитро Кулеба.

„Тукушто допатував во Киев, каде покрај средбата со мојот колега, Дмитро Кулеба, во функција повторно ќе ја ставиме и нашата амбасада во Украина. Северна Македонија стои цврсто во поддршка на храбриот украински народ, напиша Османи на Фејсбук.

Тој на својот Фејсбук профил објави фотографии од неговото патување и пристигнување во Киев на кои мора да признаеме дека изгледа како на модна писта.

Бујар Османи во Киев, Фото: Фејсбук
Бујар Османи во Киев, Фото: Фејсбук
Бујар Османи во Киев, Фото: Фејсбук
Бујар Османи во Киев, Фото: Фејсбук
Бујар Османи во Киев, Фото: Фејсбук
Видео на денот