ФОТО: Оливиа Родриго стана нов моден инфлуенсер благодарение на стајлингот што го носеше во Белата куќа

оливиа родриго
Фото: Принтскрин / Instagram

Покрај тоа што беше на самиот врв на музичките топ листи во последните месеци, американската пејачка Оливија Родриго може да се пофали и со големо модно влијание, кое се најде во центарот на вниманието на светската јавност при нејзината неодамнешна посета на Белата куќа, пишува „tportal“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Rodrigo (@oliviarodrigo)

Откако наполни 18 години на почетокот на февруари, Оливија Родриго ја прифати улогата на главен амбасадор во кампањата за промовирање на вакцинација против ковид-19 на младите. По тој повод, таа се појави во Белата куќа, каде имаше можност да одржи говор и да се сретне со претседател Џо Бајден.

На едно од многуте нејзини интервјуа, американската музичка сензација откри дека е обожавател на винтиџ парчиња од продавници за втора употреба, а тоа го потврди и со својот стајлинг со кој се појави во Белата куќа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by olivia rodrigo🦋 (@oliviarodrigoe)

Родриго носеше розов винтиџ сет со потпис на Шанел, а како што истакна „Lyst“ во својот нов извештај, пребарувањата за винтиџ парчиња на „Шанел“ се зголемиле за 200 проценти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vice President Kamala Harris (@vp)

Ѕвездата носеше тенок сребрен ремен со натпис „Шанел“, а побарувачката за исти и слични верзии од недела во недела бележи зголемена побарувачка за 121 процент.

Видео на денот