7 C
Скопје

ФОТО | Од затвор директно на светките модни писти: Џереми Микс со наследникот кој е негова копија

Животот на Џереми Микс целосно се променил откако неговата фотографија направена во полициска станица по негово апсење го обиколи светот во 2014 година поради неговата специфична убавина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial)

По излегувањето од затвор по две години, благодарение на брзо стекната слава преку социјалните мрежи и медиумите, Микс добил бројни понуди од модни агенции, станал модел, ја остави сопругата Мелиса и започна врска со богатата наследничка Клои Грин, со која се раздели во 2019 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial)


Во 2017 година, по првото појавување на модната писта, тој беше на бројни корици, работејќи за брендовите Tommy Hilfiger и Philipp Plein.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial)

Од врската со Клои доби уште еден син, Џејден Микс Грин, со кого често објавува заеднички слики на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial)

Неговите бројни фанови ја преплавија фотографијата со  коментари дека неговиот син е негова „копија“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial)


Микс добил основно старателство над неговиот син и двајцата често патуваат и поминуваат многу време заедно.

Прочитајте и...  Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

 

Поврзани вести

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

Остави Коментар