ФОТО | Од семејниот албум на Игор Џамбазов: Фотографија стара 45 години… избледена, пожолтена, ама вредна

игор џамбазов
Фото: Instagram

„Фотографија стара 45 години… избледена, пожолтена, ама вредна. На неа се трите генерации Прличкови – Џамбазови. Две третини од „бендов“ е на оној свет. Третава третина не се дава“, стои во описот на последната фотографија која Џамбазов ја сподели со своите фанови.

Актерот и шоумен Игор Џамбазов на својот инстаграм – профил често објавува фотографии од неговиот приватен живот. Се сеќава на минатото, поздравува пријатели, поддржува и бодри свои соработници.

Овој пат на инстаграм – профилот на Игор се најде една стара фотографија од неговиот семеен албум, на која актерот е фотографиран со неговата мајка, актерката Анче Џамбазова и неговиот дедо, актерот Петре Прличко.

Под фотографијата се редеа убави коментари од бројните фанови на Џамбазов, кој непропушта прилика да сподели убави моменти и спомени си своите обожаватели, а притоа да се присети на убавите времиња поминати со неговата мајка Анче и дедо му Прличко, врвни актери кои оставија посебен белег во театарска и филмска уметност.

Видео на денот