ФОТО: Новак Ѓоковиќ доби македонски дрес пред атакот на титулата на „Ролан Гарос“

фото: Горан Кипријановски - Кипре (десно) со српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ се подготвува за настапот на грен слем турнирот „Ролан Гарос“ во Париз, кој ќе се одржува од 28 мај до 11 јуни.

Српскиот ас ќе има тежок пат до титулата во Париз, можно е во полуфиналето да се сретне против првиот светски рекет Карлос Алкараз.

Во пресрет на новиот грен слем, уште еднаш се докажа дека во Македонија има доста фанови кои му даваат поддршка на Ѓоковиќ.

Ноле доби македонски дрес од фудбалската репрезентација со број „10“ од еден од нашите најголеми спортски фанови Горан Кипријановски – Кипре кој воедно секогаш ги поддржува македонските национални репрезентации.

Ѓоковиќ со насмевка го прими подарокот, инаку ова му е втор дрес од Македонија, претходно доби ракометен дрес од Кирил Лазаров.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот