ФОТО | Николина Пишек ја симна црнината: Со рози во косата порача…

Фото: Инстаграм

Поминаа нешто повеќе од 40 дена откако почина сопругот на хрватската водителка Николина Пишек, српскиот историчар на уметноста Видое Ристовиќ, а таа ја симна црнината.

Имено, Николина сега се огласи на својот инстаграм-профил и со своите следбеници сподели како се чувствува. Таа носела розов фустан и цветови на главата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

„Вака решив да се чувствувам отсега па натаму! Знам дека ќе има подеми и падови, тешки моменти, болка, но и радост… Животот тече. Знам кој не би сакал да се заробам во тага и во стапицата на предавање на судбината, а знам кој не би замолчам. Задолжена сум доживотно да бидам борец за оние кои го заслужуваат тоа. И знам дека мојот сопруг тоа би го благословил… И тука сум, потпора и карпа кога е потребно, од која ќе се скршат сите лоши мисли и намери. Вистината е вистинската вредност. Често е почудна од фикцијата, но тоа е затоа што фикцијата е обврзана да се држи до веројатноста; вистината не е. Повторувањето не ја претвора лагата во вистина, понекогаш тоа се заборава. По долго време се почувствував утешена. И вратена во живот. Се гледаме повторно наскоро“, напишала Николина.

Видое пред месец и половина почина на 44-годишна возраст. Покрај болката поради губењето на сопругот, кавгите околу наследството со свекорот Миша Гроф, Николина треба да се справи и со финансиски проблеми.

Почина Видое Ристовиќ, сопругот на Николина Пишек: Скршената водителка ја потврди тажната вест

Прва изјава на Пишек по смртта на сопругот: Многу ми е тешко, пристигнав во Белград

Пристигнаа резултатите од обдукцијата: Утврдено од што починал Видое Ристовиќ

Видео на денот