ФОТО | Невремето во Скопје откорна дрвја

Невремето проследено со пороен дожд што попладнево го зафати Скопје предизвика и штети.

Како што дознава „Слободе печат“ откорнати се дрвја во населбата Козле во близина на училиштето „Владо Тасевски“ при што биле оштетени два автомобила.

Видео на денот