ФОТО | Не заборава од каде потекнува: Елмас во посета на тренингот на ФК Работнички

Фото: ФК Работнички

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас денес е член на италијански Наполи со кој сигурно чекори кон освојување на Скудетото на кое овој клуб чека уште од времето на Марадона, но „дијамантот“ секогаш е скромен и не заборава од каде потекнува. Доказ за тоа е и неговиот последен потег.

Имено, Елмас слободното време по репрезентативните обврски и настапите против Малта и Фарски Острови го искористи за посета на ФК Работнички каде што ги направи првите фудбалски чекори. Работнички беше првиот клуб на Елмас каде што беше забележан од Фенербахче, а потоа Наполи го купи од турскиот гигант за 16 милиони евра во 2019 година.

Фото: ФК Работнички

Елмас потпишува нов договор со поголема плата?

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот